Emre Karahasan

Diyetisyen

Fitlife Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlığı Merkezi

www.alanyadiyet.com

Şekerhane Mahallesi Şevket Tokuş Caddesi Ali Doğmuş Apt. No:47/1

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- dyt550250 --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:550px;height:250px" data-ad-client="ca-pub-6853404815411198" data-ad-slot="2495109123"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Hakkımızda

Emre Karahasan 26 ocak 1989 Çankırı'da doğmuştur. İlköğretim ve liseyi Alanya'da tamamlamıştır.Öğrenim hayatına Akdeniz Üniversitesinde ikram hizmetler bölümünü bitirdikten sonra dikey geçiş sınavı ile Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik bölümünde devam etmiştir. Son senesinde Lefke Avrupa Üniversitesinde devam ederek lisans eğitimini tamamlamıştır.

 

Hizmetlerimiz

Sağlıklı Zayıflama

Sağlıklı zayıflama,besin değeri yüksek gıdalardan oluşan bir beslenme programı kullanarak yediklerinizden aldıgınız kalorinin gün boyu harcanan kaloriden az olmasını sağlayarak vücttaki fazla yağın azaltılmasına yönelik yapılan beslenme ile kişinin ideal kilosuna inmesini sağlamaktadır.

 

Sağlıklı Kilo Alma

Günümüzde genel olarak aşırı kilolardan kaynaklanan şikayetler artmış durumda ve buna paralel olarak diyet formülleri artmış olsada azımsanmayacak derecede kilo almak isteyen kişiler de vardır.

Kilo almak kilo vermekten daha zor ve sabır isteyen bir süreçtir.Kilo almak isteyen kişilerin kilo almak istemelerinin yanı sıra kilo alabileceklerinede inanmaları gerekmektedir.

 

Kilo Koruma Programı

Güzel ve faydalı bir diyet dönemi geçirdikten sonra veya mevcut kilonuzun yeterli oldugunu düşündüğünüz zamanalarda eski yeme bozukluğu gibi alışkanlıklarınıza dönerseniz kaybettiğiniz kiloları daha hızlı bir şekilde geri alırsınız.Bunun için kilo koruma programlarınızı olusturup öğrenmiş olduğunuz yeni yeme alışkanlığınızı sürdürmeniz gerekmektedir.

 

Hastalıklarda Beslenme

Hastalıklarda beslenme amaç olarak, hastalık veya tedaviye bağlı sindirim, emilim veya besin öğesi metabolizmasında oluşan değişiklikleri göz önünde bulundurarak günlük alması gereken besin öğeleri ve enerjinin hastaya yeterli ve dengeli bir biçimde verilmesini sağlamaktır.

Bireyin hastalığı ve hastalıgın tedavi süresindeki durumu göz önünde bulundurularak yapması gerekeen diyet programı çıkarılır. Diyet programı bireyin hastalığı,fizyolojik ve piskolojik durumu göz önünde bulundurularak özel olarak hazırlanır.

 

Sporcu Beslenmesi

Spor yaparken istenilen sonucu alabilmek ve güçlü bir performans sergileyebilmek için yenilen ve içilen besinlerin önemi oldukça büyüktür.Öncelikle vücut ağırlığının korunması için harcanan ve alınan enerji miktarı kişiye özel olarak belirlenmelidir.Çünkü spor yapanlarda enerji alımı yeterli miktarda sağlanmaz ise kilo kaybı ortaya cıkar hatta performans kaybı yaşanır.

Genel olarak spor yapan kişiler günlük alınan yağ miktarını azaltmalıdır.Fazla yağlı yiyecekler yemek yağ dokusunu büyütür.Bilindiği gibi fazla yağ alımı damarlar içinde oldukça zararlıdır.Sporcular oncelikle kızartma,kıymadan yapılan kebaplar,kremalı yiyecekler ve hazır poğaça türlerinden uzak durmalıdırlar.

 

Kurum Beslenme Danışmanlığı

Yoğun iş koşturmacası ve çalışma saatleri nedeniyle kişilerin kendilerine gösterdikleri özen gün geçtikçe azalmaktadır.Bu durum kişilerin sağlıklarını ve iş performanslarını etkilerken uzun vadede şirketlerin ve kurumların maddi ve manevi zararlara uğramasına neden olmaktadır.Uzun süren açlıklar yanlış beslenme alışkanlıkları ve dengesiz beslenme çalışanların çalışma kapasitelerini düşürme ve gün içerisinde daha fazla stres yaşamalarına ve yanlış kararlar vermelerine neden olmaktadır. Dikkat eksikliği nedeniyle bazı kazalar ile karşı karşıya kalmalarına neden olabiliyor ve vücut drencinin azalması nedeniyle daha sık ve uzun süreli hastalıklar yaşanmasına neden olmaktadır.

Kurumsal beslenme danışmanlığı ile hem çalışanlarınınızın sağlığını koruyup iyileştirerek iş verimliliğini ve performansını arttırarak iş ve işçi kayıplarını engelleyebilirsiniz.