Berfin Çöloğlu

Diyetisyen

Vie Saine Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi

www.dytberfincologlu.com

Saray Mahallesi, Tuncer Temiz Plaza Sugozü Caddesi, No: 7/1, Alanya / Antalya


Hakkımızda

Alanya Vie Saine Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi 2018 yılının Temmuz ayında Diyetisyen Berfin Çöloğlu tarafından Alanya Merkez Vergi Dairesi karşısında açılmıştır.

1995 yılında Ankara’da doğdum. İlköğretim, lise ve üniversite eğitimimi Ankara’da tamamladım. 2017 yılı Haziran ayında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldum. Üniversite eğitimim süresince Kanada ve İngiltere’de dil eğitimi aldım. 

Eğitim hayatıma başladığım ilk günden beri bu mesleğin benim için en uygun meslek olduğunu düşünüyorum. Üniversite eğitimimin son senesinde Koru Ankara Hastanesi, Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi, Ankara Sami Ulus Çocuk Hastanesi, Ankara Yıldız Yemek Catering’de staj yaptım. Mezun olduktan sonra 6 ay İngiltere’de eğitimime devam ettim. Temmuz 2018’de Alanya’da Vie Saine Beslenme ve Diyet Danışmanlığı ofisimi açtım.

Hizmetlerimiz

Zayıflama ve Kilo Kazanımı

Kilo kontrol diyetleri kişini kendisine uygun ve hedeflenen ağırlığa ulaştırılması ve daha sonrasında kilo korumasının sağlanmasını amaçlar.

İdeal kiloya ulaşma ve ideal kiloyu koruma süreçlerinde kişi düzenli aralıklarla diyetisyen kontrolünde olmalıdır.


Bebek ve Çocuk Beslenmesi

Sağlıklı beslenme alışkanlığı bebeklik döneminde başlar. Büyüme döneminde, okul çağında, ergenlikte kişilerin beslenme düzeni fiziksel ve mental gelişimi yakından etkilemektedir. 

Bu dönemlerde çocukların diyetisyen kontrolünde olmaları onların sağlıklarını ve başarılarını olumlu yönde etkileyecektir.


Gebelik ve Emziklilik Dönemi Beslenmesi

Gebelik ve emziklilik dönemleri hem anne hem bebek açısından beslenmeye mutlaka özen gösterilmesi gereken dönemlerdir. 

Gebelik sırasında bebeğin gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi, doğum sonrası anne sütünün arttırılabilmesi, annenin ideal kilosuna ulaşması, gerekiyorsa mama ile bebeğin beslenmesinin düzenlenmesi ve ek besinlere başlama sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için diyetisyen kontrolünde olunmalıdır.


Hastalıklarda Beslenme

Çoğu hastalığın önlenmesi ve tedavisi için beslenme çok önemli bir etkendir. 

Diyabet, kalp ve damar hastalıkları, kanser, sindirim sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, nörolojik hastalıklar, psikiyatrik bozukluklar, yeme bozuklukları, romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, alerji ve besin intoleransı ve diğer birçok hastalığın tıbbi beslenme tedavisi için diyetisyen desteği alınmalıdır.


Sporcu Beslenmesi

Düzenli spor yapan bireylerin beslenmeleri özel olarak hazırlanmalıdır. 
Kasların sağlıklı beslenmesi, antrenman öncesi ve sonrası yeterli besin ögesi alımı, günlük antrenman düzenine göre enerji ihtiyacının doğru örüntü ile karşılanması ve kilo kontrolü sporda istenilen verime ulaşmayı sağlayacaktır.


Kurumsal Eğitimler ve Danışmanlık

Sağlıklı beslenmeye günümüzde her alanda ihtiyaç vardır. Sağlıklı beslenmek kadar bu alandaki konulara da hakim olmak gerekmektedir. 

Toplumun bu konuda bilgi düzeyini arttırmak için kendi merkezimizde verdiğimiz eğitimlerin yanında okullar ve iş yerleri gibi yerlerde de kurumun hedef kitlesine ve ihtiyaçlarına uygun eğitimler veriyoruz.


Online Diyetler

Alanya Merkez’de bulunan Diyetisyen Berfin Çöloğlu - Vie Saine Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’ne gelme ve yüz yüze hizmet alma imkanı bulunmayan danışanlarımız için online diyet hizmeti sunmaktayız.